Онлайн-семінар на тему: «Сучасна бібліотека закладу освіти: проблеми та перспективи».
Інноваційні технології швидко увійшли в усі галузі нашого життя. Інтернет успішно взяв на себе не лише розважальну, а й освітню функцію. То ж не дивно, що наразі одним з головних трендів сучасності стала саме онлайн-освіта, яка швидко інтегрувалась у життя у зв’язку з епідемією коронавірусу. Навчальні заклади України та світу перейшли на онлайн- навчання.
Слухачами семінару стали 87 учасників: методисти органів управлінь освіти, бібліотекарі закладів освіти, а також бібліотекарі загальних та спеціальних інтернатів Одеської області.
Метою проведеного заходу було подальше здійснення науково-теоретичного та організаційно-методичного супроводу інноваційної діяльності шкільних бібліотек області для ефективного вирішення актуальних завдань сучасних напрямків їх роботи в умовах Нової української школи; удосконалення методичних компетентностей з урахуванням основних напрямів державної та регіональної політики у галузі освіти.
Під час онлайн зустрічі було розглянуто сучасні проблеми освітянських бібліотек та їх шляхи подолання.
Пізнавальним та грунтовним був виступ ХЕМЧЯН І.І., завідувачки відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського та наукового співробітника бібліотеки ГОНЧАРЕНКО О.Л. на тему «Методичне забезпечення діяльності бібліотеки Нової української школи». Доповідачі наголосили, що Концепція Нової української школи визначає нові ролі бібліотеки як складової сучасного освітнього простору. Це у свою чергу вимагає розвитку професійних компетентностей шкільних бібліотекарів та оновлення підходів до діяльності шкільної бібліотеки. Окрім того, шкільна бібліотека є невід’ємною частиною Нової української школи і її завдання - задовольняти і розвивати інформаційні потреби і запити учнів, сприяти цікавому проведенню дозвілля, допомагати вчителеві серед безлічі документів обирати якісні нові видання для роботи на концептуальних засадах НУШ.
Доповідач ЛОБАНОВСЬКА І.Г., завідувач відділу формування інформаційних ресурсів ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського, розповіла присутнім про формування інформаційних ресурсів у роботі бібліотек навчальних закладів. У виступі було чітко окреслено, що бібліотеки у закладах освіти є найціннішим інформаційним ресурсом, де повинні бути сформовані документні ресурси та укомплектуванні матеріалами на різних носіях інформації. Сучасний стан інформатизації вимагає від освітянських бібліотек нових підходів як до формування фондів, так і до надання інформації користувачам. Колеги з ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського поділилися з присутніми інформаційними ресурсами, які можуть використовувати освітянські бібліотеки у своїй роботі.
Доповідач МЕЛЕШКО В.В., методист відділу інформаційно-ресурсного забезпечення КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», розглянула питання «Особливості організації та проведення всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2020 році. Підсумки проведення конкурсу «Шкільна бібліотека-2020». Усім присутнім було надано методичні рекомендації для проведення у 2020 році всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, тема якого «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів», а також проаналізовано підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020».
БЕЗУСОВА Т.С., завідувачка відділу інформаційно-ресурсного забезпечення КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», розглянула питання «Робота з документацією в умовах сучасних освітніх змін. Стан забезпечення підручниками учнів 3,7-х класів закладів освіти Одеської області у 2020/2021 н. р.» ознайомивши присутніх з вимогами до складання звітів про підручники, методичні посібники, художню літературу, як у паперовому, так і в електронному вигляді; особливості замовлення, доставки підручників для учнів 3,7-х класів, та здійснення їх обліку у програмному забезпеченні «Курс: Школа» та «ІСУО».
Доповідач ЛІВШИЦ Д.В., директор ПП «Одеса-книга» ознайомив присутніх з особливостями роботи ПП «Одеса-книга» щодо доставки підручників до органів управління освітою та закладів освіти області у 2020 році.
Учасники вебінару відзначили актуальність, змістовність наповнення заходу та подякували організаторам за сприяння розвитку бібліотек закладів загальної середньої освіти і співпрацю з бібліотечних питань. Сподіваємось, що проведений семінар допоможе зорієнтувати методистів та бібліотекарів у роботі щодо створення сучасної освітянської бібліотеки, головне завдання якої, одночасно продовжувати збір, накопичення традиційних бібліотечних ресурсів і задовольняти інформаційні потреби традиційних читачів та максимально освоювати новітні інформаційні ресурси, щоб відповідати на запити «цифрового» покоління, закладаючи основи самоосвітньої діяльності усіх учасників навчального процесу.