УВАГА! ПІДСУМКИ про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2019 році

20 лист. 2019
Підведено підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня», який відбувся у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

 
  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.08.2019 № 22.1/10-2855  «Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931» з 01 по 31 жовтня 2019 року  був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня», який відбувся у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек. 
   Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.
   Відповідно до рекомендацій Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.08.2019 № 22.1/10-2855  щодо проведення у 2019 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, шкільні бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів області забезпечили інформаційно- бібліографічний супровід комплексу заходів,  спрямованих на розвиток сучасних шкільних бібліотек, які стануть ресурсним осередком і експериментальним майданчиком для учнів і вчителів Нової української школи (НУШ), забезпечать вільний доступ до якісних електронних підручників, енциклопедій, бібліотек, лабораторій.
До його проведення долучилися бібліотекарі, класні керівники, педагоги- організатори, учителі філологи, які використовували традиційні та інноваційні форми масової роботи, заступники директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти області.  
   З метою посилення ролі шкільних бібліотек у вихованні культури читання учнів, протягом місячника шкільними бібліотекарями були проведені наступні заходи:
- районний семінар та методична вітальня «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»; 
- проект «Модель нової сучасної шкільної бібліотеки»;
- круглі столи для вчителів на тему: «Як виховати творчого читача»; «Бібліотека + школа = співпраця на користь майбутнього», «Модель сучасної шкільної бібліотеки Нової української школи», «Інформаційні ресурси школи: від шкільної бібліотеки до мережевого освітнього середовища»,  «Шкільна бібліотека – територія виховання та соціалізації учнів»;
- літерний вечір «Творчість наших земляків»;
- інформаційно – пізнавальна година: віртуальна подорож «Незвичайні бібліотеки світу»;
- літературне турне «Чарівними шляхами казкової Європи…. ».
   Бесіди та бібліотечні уроки проводилися у всіх навчальних закладах області, найкращими були визначені: бібліотечні уроки  «Книжечка шукає друзів», «Мандрівка до книжкового світу», «Довідкова література», «Історія створення книги», «Твій друг – книга», «Літературні герої у бібліотеці», «Хліб як молитва, хліб як життя», «Книги – це маяки в океані часу», «Розкажу з любов'ю  я про книгу», «Книга і бібліотека. Їх роль та значення», «Як оживають книги. Знайомство з Живою Абеткою», «Чарівниця осінь», «Нова українська школа – нові  можливості шкільної  бібліотеки», «Загадки за улюбленими казками», «Бібліотека – заклад незвичайний, тут мудрість тисяч поколінь», «Бібліотека – зоряна криниця високих знань і світлих почуттів», «Для чого книжечці закладинка», «Книги - помічники в навчанні».
   З юними читачами було проведено ряд конкурсів: «Суперчитач», «Найактивніший читач», «Найчитаючий клас».
У закладах освіти проведено конкурси  декламаторів та творів «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку», «Диво, ім’я якому – книга», «Найкращий твір про тварин», «Найкращий твір про рідний край», «Поезія–слово! Поезія– пісня, поезія–вільна душа».
Активізації творчого потенціалу учнів сприяли  конкурси малюнків: «Малюю улюблену казку», «Бібліотека очима дітей», «Бібліотека моєї мрії», «Країна казкова – країна, книжкова», «Ми читаємо і малюємо», «Малюємо музику»; фотоконкурс «Я і моя улюблена книга»; конкурс на краще гасло  до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек; конкурс на кращу газету: «Твоя бібліотека чекає на тебе»; конкурс на кращу закладинку «Бібліотечна палітра ідей»; конкурс буклетів «Бібліотека майбутнього».
Проведено вікторини: «Стежками казкових героїв», «Світ навколишній прекрасний», «У казки на гостинах».
Крім традиційних заходів шкільні бібліотекарі застосували нові цікаві форми роботи: флешмоби «Школа з книжкою», «Веселі перерви з книгою»; проведено брейн-ринги «У світі казки чарівної», «Здоров’я дорожче за багатство», «Прогулянка по місту»; представлено книжкові інсталяції: «Бібліотека», «Містер Всезнайка», «Читацький паркан»; дублер-шоу «Бібліотекар на годину»; читацький марафон «Читаймо без зупинки», «У дружбі з книгою»; смайл-опитування: «Якою Ви бачите сучасну шкільну бібліотеку?», «Яка бібліотека нам потрібна», квести  «Козацькому роду нема переводу», «У світі казки чарівної», «Я + ТИ = Ми», «Стежками неповторної України»; Фотокрос «Я – читач шкільної бібліотеки», «Моє хобі – читання»; Інтерактивний кардмейкінг; бібліоперфоменс  «Любимо читати», «Казкові герої у бібліотеці», «Мої улюблені літературні герої у бібліотеці»; бібліо – фреш «Намалюю казку…», гра «Подорож до Книгоманії»; літературні посиденьки «Ім’я на обкладинці», бібліоперфоменс  «Любимо читати», «Казкові герої у бібліотеці», «Мої улюблені літературні герої у бібліотеці»; презентації: «Автори та ілюстратори дитячих книг». «Бібліотека – територія успіху»; бібліозустріч «Я + книга = бібліотека», «Зустріч з казковими героями»; виставка QR  кодів  «Бібліотека в смартфоні»;  On-line Crossword Puzzle «Що ти знаєш про книгу та бібліотеку?»; Book-parties та інше.
     У районах та містах області відбулися зустрічі з видатними особистостями- нашими сучасниками та земляками, а саме: зустріч з дитячою письменницею Надійкою Гербиш; зустріч з дитячим письменником О.Ю.Надемлінським; зустріч з американським письменником, «людина з американським паспортом та української душею» Уолтер Орр Скотт.
    Шкільні бібліотеки поповнилися новою літературою завдяки проведенню акцій «Подаруй книгу бібліотеці», «Найщиріші побажання шкільній бібліотеці».
    В цілому слід відмітити, що у всіх закладах області були проведені змістовні бібліотечні та виховні заходи, під час яких бібліотекарі продемонстрували свої професійні вміння та навички організації роботи з дітьми, а також збагатили знання учнів у напрямку розвитку творчих здібностей через гармонійне поєднання інтерактивних технік та інноваційних освітніх технологій навчання.
   Найактивнішими учасниками організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  виявилися заклади загальної середньої освіти відділів (управлінь) освіти:
- Арцизького, Балтського, Великомихайлівського, Захарівського, Ізмаїльського, Кілійського, Кодимського, Лиманського, Овідіопольського районів, м.м. Балти, Березівки, Білгорода-Дністровська, Вилково, Ізмаїла, Кілії, Одеси, Подільська;
- Любашівської, Маразліївської, Маяківської, Мологівської, Цебриківської, Ширяївської об’єднаних територіальних громад; 
- а також: Ананьївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів»,   ОЗ «Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат «Болградська гімназія ім. Г.С. Раковського», КЗ «Одеська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат   № 87 І-ІІ ступенів», КЗ «Одеська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів».
     Активна участь шкільних бібліотекарів Одеської області у Всеукраїнському місячнику «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» сприяли активізації творчої діяльності дітей, їх духовному, національно-патріотичному та емоційному збагаченню.
    Матеріали  про проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2019 році  розміщено за посиланнями:

 

Результат пошуку зображень за запитом "картинки місячник шкільних бібліотек"