24 жовтня 2024 року

21 жовт. 2024
Науково-методичний семінар для шкільних бібліотекарів «Промоція книги і читання в шкільній бібліотеці: досвід, підходи, практики».

Шановні колеги!
 

24 жовтня 2024 року відбувся науково-методичний семінар для бібліотекарів шкільних бібліотек «Промоція книги і читання в шкільній бібліотеці: досвід, підходи, практики», організований Одеською національною науковою бібліотекою у співпраці з КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» за підтримки Секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації.

Семінар став дієвим комунікативним майданчиком, який поєднав провідних фахівців бібліотек, науковців, викладачів, методистів виховної роботи, спеціалістів з інформаційно-методичного забезпечення, педагогічних фахівців. До семінару на платформі ZOOM із коментарями та запитаннями долучилися понад 250 слухачів з різних куточків України: з міст і містечок Київської, Одеської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської областей.

Упродовж семінару було заслухано низку лекцій, спрямованих на вдосконалення змісту та методів промоції книги і читання засобами бібліотечної роботи в сучасних умовах.

 

Учасників семінару привітали Ліна Арюпіна, заступник генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки з наукової роботи та інформатизації, і Оксана Левчишена, кандидат історичних наук, проректор з науково-педагогічної та методичної діяльності КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Надзвичайно інформативною та актуальною була лекція «Реалізація принципу читачецентризму  в діяльності шкільного бібліотекаря» Оксани Матвійчук, кандидата педагогічних наук, доцента, старшого наукового співробітника Державної науково-педагогічної бібліотеки  України імені В.О. Сухомлинського, заступника голови Секції працівників шкільних бібліотек УБА (м. Київ).

Цікавою та ілюстративною була лекція «Використання генеративного штучного інтелекту для створення медіаконтенту з метою промоції книги і читання» Наталії Чернишенко, завідувача бібліотеки Приватного вищого навчального закладу «Харківський міжнародний медичний університет» (м. Харків).

Успішним практичним досвідом щодо методів та підходів у промоції книги і читання поділилася Надія Гніпа, завідувач бібліотеки Одеського ліцею № 56 Одеської міської ради (м. Одеса) у лекції «Сучасні тренди промоції читання в шкільній бібліотеці».

З дозволу авторів нижче розміщуємо матеріали семінару:

Презентація 1
Оксана Матвійчук. РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПУ ЧИТАЧЕЦЕНТРИЗМУ  В ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛЬНОГО БІБЛІОТЕКАРЯ.

Презентація 2
Наталія Чернишенко. ВИКОРИСТАННЯ ГЕНЕРАТИВНОГО ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МЕДІАКОНТЕНТУ З МЕТОЮ ПРОМОЦІЇ КНИГИ І ЧИТАННЯ.
Нейромайстерня: від тексту до відеоконтенту
YouTube-канал Наталії Чернишенко

Надія Гніпа. СУЧАСНІ ТРЕНДИ ПРОМОЦІЇ ЧИТАННЯ В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ.
Блог шкільного бібліотекаря Надії Гніпи
Веб-сайт шкільної бібліотеки Одеського ліцею № 56

На допомогу шкільним бібліотекарям та педагогічним фахівцям додаємо Список рекомендованої літератури з актуальних питань бібліотекознавства та бібліотечної справи – статей, що вийшли друком у фахових періодичних виданнях за 2023-2024 рр., а також низку корисних інформаційних ресурсів по темі.